Gitary Akustyczne

Gitary Akustyczne- znajdź tę jedyną. Znajdź idealną gitarę na początek lub taką, która będzie towarzyszyła Ci w pisaniu tekstów przez całe życie. To właśnie tutaj dostępne są gitary akustyczne i klasyczne od największych producentów (w tym Martin, Taylor i Fender) wraz ze wszelkimi potrzebnymi akcesoriami. Jeśli interesuje Cię sekcja elektroakustyczna, znajdziesz tutaj również bogatą ofertę wzmacniaczy i efektów do gitary akustycznej.

Wyświetl wszystkie informacje

Najbardziej popularne gitary akustyczne


Gitary akustyczne - rzeczy do rozważenia


Co to jest gitara akustyczna?

Gitara akustyczna to strunowy instrument muzyczny, który jest odtwarzany przez wybieranie strun palcami lub plectrum. Drgania strun na gitarze akustycznej wytwarzają dźwięk, który następnie jest głośniejszy akustycznie wewnątrz gitary lub skrzynki dźwiękowej.

Kształt korpusu i rodzaj drewna wpływa na brzmienie gitar akustycznych. Jednym z najczęstszych kształtów jest "dreadnought", który zapewnia pełny dźwięk o dużej objętości.


Która gitara akustyczna jest najlepsza dla początkujących?

Najlepsza gitara akustyczna to ta, która sprawi, że właściciel będzie chciał ją podnieść i zagrać.

Ponadto ważnym czynnikiem jest łatwość obsługi. Dwa największe czynniki wpływające na łatwość użytkowania to kształt i wielkość ciała; na przykład full-size Jumbo może być trudne dla dziecka do zabawy. Stamtąd, rozważ działanie gitary. Akcja" polega na tym, jak daleko sznurki są od podstrunnicy. Wysoka akcja wydaje się być trudniejsza do zagrania, a niska akcja łatwiejsza do zagrania.

Zawsze ważne jest, aby upewnić się, że lubisz dźwięk, który wydaje gitara. Po rozważeniu dźwięku, a następnie elementów praktycznych, będziesz w stanie podjąć dobrą decyzję, jeśli gitara akustyczna, na którą patrzysz, jest właśnie dla Ciebie.


Jakie są różne rodzaje gitary akustycznej?

Istnieje (i sprzedajemy) ogromny wybór gitar akustycznych. Główne różnice w gitarach akustycznych to typ smyczkowy, lewoskrętny i prawoskrętny, akustyczny i elektroakustyczny. Elektroakustyczne jest zasadniczo gitara akustyczna z pick-up w nim. Oznacza to, że może być podłączony do wzmacniacza gitary akustycznej, aby dźwięk został wzmocniony do znacznie większych objętości, co jest idealne, jeśli wykonujesz.

Prawdopodobnie kiedy wyobrażasz sobie gitarę akustyczną, myślisz o stalowej gitarze strunowej. Mogą one być odtwarzane w stylu fingerstyle lub z plectrum, mają dużo projekcji i głośności. Sznurki są wykonane ze stali, więc w pierwszych dniach przygotuj się na odrobinę zużycia palców!

Nylonowe gitary strunowe są powszechnie określane jako gitary klasyczne lub gitary hiszpańskie. Zazwyczaj są one grane w stylu fingerstyle i są znacznie łatwiejsze do zdenerwowania, ponieważ struny są bardziej miękkie i mniej napięte. Mają też zwykle płaską i szerszą podstrunnicę niż stalowe gitary strunowe.