Gitara basowa gitara akcesoria

Gitara basowa gitara akcesoria są kluczowe dla wszelkich basistów w górę i w Gear4music.com zawsze mamy różnorodne dodatki w magazynie. Jeśli jesteś po prostu starting out, z gitara basowa, mamy kompletne opakowania akcesoriów dla początkujących jak i Tuition DVD.

Wyświetl wszystkie informacje

Najbardziej popularne akcesoria bas

Dźwięk gitara basowa

W jaki sposób dźwięku gitara basowa utworzone?

Podobnie jak w futerał elektryczna, dwóch głównych części gitara basowa są struny i pickups. Drgań z struny są odbierane przez pickups, które przekształcić je w sygnały. Te są następnie przekazywane do wzmacniacz, który tworzy dźwięku.

Gitara basowa ogólnie pracować w taki sam sposób, mimo że materiały, z których są wykonane i ich kształt może mieć wymierny wpływ na jaki rodzaj dźwięku wytwarzają i jakie gatunek muzyki są one najlepiej nadają się do.

Efekt drewna na dźwięk gitara basowa

Większość basses są solidbody, co oznacza nie miejsca wewnątrz ciała gitara umożliwiające dźwięków reverberate naturalnie w instrumenty akustyczne. Najtańsze solidbodys zwykle składają się z miękko lasy takich jak ply lub tworzywa sztucznego, z twardego woods, takie jak klon, rosewood i mahogany stosowanych w modelach droższe. Jak chodzi o solidbody gitara basowa, mahogany produkuje gęste i drzewiastych dźwięk i mieści się w dobrze z kraju i bluesowy styl muzyki.

Rosewood z drugiej strony jest zasadniczo uznane za tworzenie bardziej metaliczny dźwięk, który jest bogata i złożonych w rejestrach wysokich i niskich. W międzyczasie, klon ma sygnał bardziej płaski, który może pracować szczególnie dobrze grając na woluminie głośny.

elektryczno-akustyczna basowa gitara są używane, ale są głównie dla tych, którzy korzystają jazzu i muzyki folk, są tworzone zapewniająca więcej dźwięku akustyczna lepiej dostosowana do tego typu gry.