Gitary marki Gibson

Gear4Music.com

Gibson przebyło długą drogę od czasu swojego powstania ponad 100 lat temu. Początkowo zajmowali się produkcją mandolin, teraz podukują jedne z najbardziej charakterystycznych modeli gitar elektrycznych na rynku muzycznycm. Przede wszystkim modele Les Paul and SG, jak i Flying V i Explorer . View All Information

Najpopularniejsze

Pierwszy 14 produkty Wyświetlono

O Gibson

Założyciel firmy Gibson Orville Gibson produkował mandoliny w Michigan, w późnych latach 1890. On pierwszy wynalazł gitary o górze w kształcie pałąka ten sam kształt, który posiadają skrzypce. Do roku 1930, Gibson robił również gitary akustyczne flattop jak i pierwszy raz dostępne w handlu gitary elektryczne hollow-body.

Kolejnie we wczesnych latach 50-tych (1950), zaprezentował swoją pierwszą i do dziś najbardziej popularną gitarę Les Pual jako gitarę elektryczną. Od tego czasu gitara Les Paul stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych gitar używanych przez m.in. Jimmy Page, Keith Richards, Jeff Beck, Pete Townsend, Slash i wielu innych ikonowych gitarzystów.

Gibson wypuścił na rynek inne popularne modele takie jak SG, ES-335, Explorer, Flying V i wiele innych, z których każde są stosowane w każdym gatunku muzycznym od rock-a po pop, od reggae do blues-a. Będąc jednym z 50 licencjowanych sprzedawców marki Gibson jesteśmy w stanie zaoferować fantastyczną selekcję gitar elektrycznych, akustycznych, basowych i alcesorii i to wszystko po najniższych cenach online.

Gibson News

NAMM 2016: Gibson Memphis ujawnić zakres 2016

Przedstawiamy nową linię Gibson Memphis wspaniałe wysokiej klasy hollowbodies.... Więcej »

Gibson 2016 modele w akcji!

Gibson 2016 gitara modele są teraz w stanie w Gear4music.... Więcej »

Gibson USA 2015 gitara sprzedaży

Gibson USA 2015 modelu gitary są teraz na sprzedaż i począwszy od zaledwie 499 £... Więcej »