Perkusje i instrumenty perkusyjne

Perkusja i instrumenty perkusyjne są jednym z największych asortymentów na Gear4music.com, z wieloma zestawami perkusyjnymi zaaprobowanymi przez jedne z największych nazwisk w branży perkusyjnej. – mamy faworyta Lars-a Ulrich-a zestawy perkusji akustycznej z Tama, jak również talerze perkusyjne Zildjian , uwielbiany przez Travis-a Barker-a.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze perkusje i instrumenty perkusyjne

Więcej o perkusji i instrumentach perkusyjnych

Jakie zestawy perkusyjne są dostępne?

Perkusja i cymbały wydają różne dźwięki podczas uderzania w zależności od ich rozmiaru. Istnieją dwie główne konfiguracje perkusyjne - rock and fusion. W futerał konfiguracji roskowej perkusji bęben wielki będzie największą częścią zestawu - o średnicy 22 cali - z kotłem drugim co do wielkości 16 cali. Stelaż na taką perkusję będzie różnił się rozmiarem wynikającym z różnych rozmiarów bębnów. Rozmiary bębnów są od 12 cali poprzez 13 cali do werbla o rozmiarze 14 cali.

Zestaw perkusujny Fusion zazwyczaj nie posiada kotła za to trzy bębny tom-tom, których rozmiary kolejno to 10 cali, 12 cali i 14 cali. bęben wielki jest też zazwyczaj mniejszych rozmiarów. zamiast 22 cali rozmiar jego to zazwyczaj 20 cali.

Zestawy perkusyjne Junior są mniejsze i przystosowane dla młodszych perkusistów.Pięcio elementowy zestaw perkusyjny Junior jest przeznaczony dla pięciu do dziesięcio latków i składa się z 16-sto calowego bebna wielkiego, 12-sto calowego werbla, 13-sto calowego kotła i dwóch bębnów tom-tom o rozmiarach kolejno 10 i 11 cali.

Jakie są zalety perkusji elektronicznej?

Perkusja elektroniczna i cymbały grają tak głośnio jak ty tego chcesz. Z dodtakiem słuchawek nikt nie będzie słyszał tojego grania. To powoduje, że zakupują je osoby, które mają blisko sąsiadów lub profesjonaliści, którzy chcą dokładnie śledzić to co grają. Pełne zestawy zajmują mniej miejsca niż konwencjonalne zestawy perkusyjne i mogą dobierane jeżeli jest to konieczne. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużo miejsca w domu lub dla muzyków koncertowych. Większość zestawów perkusji elektronicznej ma wbudowany system "grania wspólnego" i metronom, co oznacza, że masz przewagę na starcie jeżeli chodzi o ćwiczenie gry.

Masz pełną kontrolę nad tym jak perkusja brzmi i możesz grać w różnych stylach mając tylko jeden zestaw. Niektóre zestawy elektroniczne pozwalają tobie nawet na zredagowanie danego utworu lub załadowanie swojego własnego! Niektóre zestawy elektroniczne posiadają bardze realne dźwieki perkusji akustycznej. Aczkolwiek wszystko zależy od tego jakim dysponujesz budżetem, gdyż im bardziej realistyczny dźwięk tym wyższa cena.