Dudy

Gear4music.com

Dudy są synonimem muzyki ludowej Szkocji i Irlandii i są używane w zespołach wojskowych lub jako instrument solowy często przy oficjalnych okazjach, takich jak śluby lub na festiwalach i uroczystościach, takich jak tatuaż w Edynburgu. Wytwarzają pełne brzmienie, składające się z trwałego drona i linii melodycznej. Brzmienie dudy jest zupełnie wyjątkowe - nic innego nie brzmi tak jak one, ale przybliżone przybliżenie może zostać osiągnięte gdzieś pomiędzy czerwonym tonem oboju a dynamiczną fanfarą trąbki. Wyświetl wszystkie informacje

Dudy

Wyświetlono pierwszych 10 produktów

O dudach.

Dudy mogły pochodzić z czasów rzymskich lub przedromańskich, ponieważ historia muzyki w Oksfordzie sugeruje, że rzeźba dudy została znaleziona na rzeźbie z Bliskiego Wschodu z 1000 r. p.n.e.

Części rury wydechowej

Worek jest hermetycznym zbiornikiem, który utrzymuje powietrze i reguluje jego przepływ, umożliwiając odtwarzaczowi utrzymanie stałego poziomu dźwięku. Gracz wdmuchuje do niego powietrze przez rurę wyrzutową lub pompuje do niego powietrze z mieszkiem. Materiały stosowane do produkcji toreb różnią się od materiałów pochodzenia zwierzęcego i syntetycznych.

Chanter jest fajką melodyczną i jest grany dwiema rękami. Otwarta natura rury oznacza, że graczowi trudno jest powstrzymać instrument przed brzmieniem, więc większość muzyki z rur dudy podąża za stałym, legatowym brzmieniem, co skutkuje prawie nawiedzającym dźwiękiem związanym z tymi instrumentami.

Chanter Reed jest zainstalowany na górze kanału i jest to, co odtwarzacz wykorzystuje do produkcji dźwięku.

Drony Bagpipe są rurami, które wytwarzają stałą nutę harmonizującą w trakcie gry. Dron jest z reguły zaprojektowany w dwóch lub więcej częściach z przesuwanym przegubem tak, że podziałka może być regulowana.

Bagpipe Practice Chanters są wykorzystywane przez początkujących do nauki gry i są również wykorzystywane przez większą liczbę doświadczonych graczy do treningu i doskonalenia swoich umiejętności.