Skrzypce

Nasz asortyment skrzypiec posiada szeroki zakres markowy, cenowy i rozmiarowy. Na stanie posiadamy wiele skrzypiec czołowych producentów takich jak Yamaha , Stagg oraz naszą własną popularną produkcję skrzypiec Gear4music . Pracujemy nieustannie nad rozwojem i udoskonalaniem naszych skrzypiec, które są dostępne po bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu staliśmy się jedym z czołowych detalistów skrzypiec w Europie.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze skrzypce

Wyświetlono pierwszych 30 produktów

Informacje o skrzypcach

Historia skrzypiec:

Chociaż skrzypce mają pradawne korzenie, większość współczesnych cech nabyły od Luthierów w XVI-wiecznych Włoszech, gdzie instrumentem były raczej skrzypce niż dzisiejsze. Dopiero w okresie baroku skrzypce zaczęły rozkwitać dzięki cenionym kompozytorom, takim jak Antonio Vivaldi i Johann Sebastian Bach, wykorzystującym skrzypce w wielu swoich kompozycjach. Od tego czasu skrzypce zyskały wiele miłości i szacunku z całego świata jako instrument solowy i koncertowy. Skrzypce są obecnie grane przez muzyków z różnych gatunków muzycznych, w tym klasycznych, jazzowych i ludowych.

Skrzypce to czterołańcuchowy akustyczny instrument muzyczny grany na smyczku. Jest to rodzina instrumentów smyczkowych, w której znajdują się również altówka, wiolonczela i kontrabas. Dźwięk jest zwykle generowany za pomocą łuku, który składa się z kija z pasem włosów konia. Chociaż istnieje wiele innych technik, takich jak pizzicato (skubanie smyczków), aby wymienić jedną, użycie smyczka (lub arco) jest najczęstszym sposobem gry na instrumencie. Kalafonia jest nanoszona na włosy z łuku, aby zapewnić jej gładkie przejście przez struny skrzypiec i stworzyć niezbędny rezonans.

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru skrzypiec jest kluczowe dla wygodnego grania. Najlepszym sposobem zmierzenia tego jest wyprostowanie ręki i zmierzenie odległości od szyi do nadgarstka.