Klawiatury MIDI

Klawiatury MIDI mogą być jednym z najbardziej korzystnych dodatków do twojego studio. Używanie tych urządzeń nie tylko usprawni twój cykl pracy, ale pozwoli Tobie również na korzystanie z oprogramowania w bardziej kreatywny sposób. Klawiatury te zazawyczaj mogą zostać podłączone do komputera za pomocą łącza USB i mogą zostać przypisane do wtyczek VST, cyfrowych stacji roboczych DAW, syntezatorów oraz sampli.

Klawiatury MIDI z mniej niż 30 klawiszami idealnie sprawdzą się w mniejszych studio i do użytku w trasie, jak na przykład wysoce przenośna i wszechstronna Laptop Production Keayboard Akai MPK Mini MK2. Dostępne są również większe modele o ponad 80 klawiszach, które idealnie sprawdzą się w większych studio, a nawet na scenie podczas występów na żywo. Klawiatury MIDI jak stacja robocza Roland FA-06 Music Workastion posiadają ważone klawisze, aby uzyskać efekt grania na pianinie. Dostępne są również modele z półważonymi klawiszami idealnymi do produkcji w domu. Aby zapoznać się z nasza ofertą klawiatur MIDI różnych marek, kliknij tutaj.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze klawiatury MIDI

O Klawiaturach MIDI

Klawiatury MIDI wyglądają bardzo podobnie do tradycyjnych keyboardów muzycznych, ale zazwyczaj nie posiadają własnych, wbudowanych dźwięków. Inaczej niż w przypadku tradycyjnych keyboardów, klawiatury MIDI musza być używane wraz z komputerem oraz oprogramowaniem lub z zewnętrznymi modułami, aby generować dźwięk.

Obecnie, prawie wszystkie klawiatury MIDI mogą być podłączone do twojego komputera za pomocą łącza USB. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w dodatkowy port MIDI IN lub MIDI OUT, pozwalając na podłączenie zewnętrznych urządzeń takich jak syntezatory. Zazwyczaj klawiatura MIDI jest dostępna w wersji 25, 49, 61 lub 88 klawiszowej, a prawie wszystkie są wyposażone przycisk zmiany oktawy, co pozwala na dostęp do pełnej gamy nut. Klawiatury MIDI mogą być również wyposażone w funkcję Modulation Wheel oraz Pitch Bend, dzięki czemu można dodawać dźwiękowi nieco więcej ekspresji. Dodatkowe gałki i przyciski mogą być dostosowane tak, aby kontrolować elementy oprogramowania odpowiadające wejściu MIDI.

Klawiatura MIDI lub Master Keyboard, jest cyfrowym urzadzeniem, które wysyła dane MIDI do innego urządzenia, które może te dane odebrać. Najbardziej powszechnym zastosowaniem klawiatury MIDI jest granie na wtyczkach VST lub 'wirtualnych instrumentach' używanych na komputerze. Inne zastosowania to na przykład wysyłanie zmian programu do oprogramowania cyfrowej stacji roboczej DAW, co pozwala na kontrolę parametrów bez konieczności użycia myszki, sekwencjonowanie a także granie na zewnętrznych modułach sentezatorowych. Obecnie, prawie wszyscy muzycy korzystają z MIDI, które przesyła dane i łączy się bezpośrednio za pomocą USB.