Akustyczne zestawy perkusyjne

Zestawy perkusyjne odznaczyły się praktycznie w każdym gatunku muzyki od rocka po hip hop, od jazzu po reggae, sprawiając, że akustyczne zestawy perkusyjne stały się niezwykle popularnym instrumentem.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze

Informacje o perkusji akustycznej

W jaki sposób zestawy różnią się brzmieniem?

Rock i fusion bęben zestawy różnią się dźwięk i czy perkusista decyduje się użyć jednego lub innych zestawów jest często w dół do kwestii preferencji.

Zestawy rockowe mają tendencję do tworzenia bardziej dynamicznie rozwijającego się brzmienia, podczas gdy zestawy fusion - które powstały w wyniku fuzji jazzowej - są uważane za mające jaśniejszy rezonans. Rodzaje drewna stosowane w każdym zestawie bębnowym są często kluczowym czynnikiem, z fuzją silnie związaną z zestawami brzozy i bębna skalnego, które są ściślej związane z klonem lub topolą.

Inne rzeczy do rozważenia przy zakupie zestawu perkusyjnego

Podczas gdy niektóre zestawy perkusyjne pochodzą z cymbały, są one często kupowane oddzielnie i niektórzy profesjonaliści używać w górę o pół tuzina, aby móc tworzyć rodzaje dźwięków, które chcą. Na przykład, WHD Primitive 10" Splash Cymbal, tworzy surowy i prymitywny dźwięk dla Twojego zestawu perkusyjnego, podczas gdy WHD Pro 18" China Crash Cymbal produkuje jasny i energiczny dźwięk.

Pełny pakiet WHD Pro Complete Cymbal pakiet zawierający 14-calowe kapelusze, 20-calowy talerz talerzowy oraz 16-calowy crash talerz talerzowy jest dostępny, aby zapewnić pełne uzupełnienie talerzy talerzowych dla Twojego zestawu perkusyjnego.

Podczas gdy zestawy perkusyjne mają reputację głośny, możliwe jest zmniejszenie dźwięku można znacznie zmniejszyć w celu praktyki cicho poprzez wykorzystanie zestawu perkusyjnego wyciszanie pads. Zestaw do Pad wyciszania bębnów, na przykład, może zredukować hałas zestawu bębnów nawet o 90 procent. Zawiera bas pad, 16-calowy plus talerz pad, 14-calowy kapelusz pad z przebojami, 14-calowy snarepad i 12-calowy, 13-calowy i 16-calowy tomik pads.