Akustyczne zestawy perkusyjne

Perkusja to jeden z najbardziej popularnych instrumentów na świecie i jednocześnie niezbędny element historii muzyki. Zestawy perkusyjne można nabyć w najróżniejszych rozmiarach, wraz z talerzami, akcesoriami i podzespołami. Zestawy perkusyjne są dostępne jako akustyczne lub elektroniczne, dodatkowo opatrzone są 2-letnią gwarancją Gear4music.

Najpopularniejsze

Informacje o perkusji akustycznej

Czym różnią się zestawy pod względem dźwięku?

Rock i fusion bębna zestawy różnią się w dźwięku i czy perkusista decyduje się użyć jednego lub innych zestawów jest często w dół do kwestii preferencji.

Zestawy rockowe mają tendencję do tworzenia bardziej dynamicznego brzmienia, podczas gdy zestawy fusion, które powstały w wyniku fuzji jazzowej, uważane są za posiadające jaśniejszy rezonans. Rodzaje drewna używane w każdym zestawie perkusyjnym są często kluczowym czynnikiem, przy czym fuzja silnie związana jest z zestawami perkusji brzozowej i rockowej, które są ściślej identyfikowane z klonem lub topolą.

Inne rzeczy do rozważenia przy zakupie zestawu perkusyjnego

Podczas gdy niektóre zestawy perkusyjne pochodzą z cymbałów, są one często kupowane oddzielnie i niektórzy profesjonaliści używają w górę z pół tuzina, aby móc tworzyć rodzaje dźwięków, które chcą.

Pełny WHD Pro Complete Cymbal pakiet zawierający 14-calowe kapelusze, 20-calowy ride talerz i 16-calowy crash talerz jest dostępny w celu zapewnienia pełnego uzupełnienia talerzy dla zestawu perkusyjnego.

Podczas gdy zestawy perkusyjne mają reputację głośnych, możliwe jest zmniejszenie poziomu dźwięku, jaki wydają, aby po cichu ćwiczyć poprzez użycie zestawu perkusyjnego wyciszającego pads. Na przykład zestaw wyciszający Pad do zestawu bębnowego może zmniejszyć hałas zestawu bębnowego nawet o 90 procent. Zawiera on bas pad, 16-calowy plus cymbal pad, 14-calowy kapelusz pad, 14-calowy snarepad i 12-calowy, 13-calowy i 16-calowy tom pads.