Instrumenty Orkiestrowe

Odkryj kolekcję Instrumentów Orkiestrowych oraz akcesorii od najbardziej pożądanych marek w kategorii instrumentów smyczkowych, dętych blaszanych, dętych drewnianych oraz orkiestrowych perkusyjnych.

Znajdziesz tutaj marki takie jak Stentor, Yamaha oraz Buffet Crampon zaraz obok szerokiego wyboru instrumentów orkiestrowych marki Gear4music, w tym skrzypiec, wiolonczeli, trąbek, saksofonów i nie tylko.

Dopiero zaczynasz? Nasz przystępny cenowo asortyment instrumentów do nauki jest popularnie wybierany przez muzyków w szkołach, orkiestrach oraz zespołach zarówno w UK jak i Europie.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze instrumenty orkiestrowe

Więcej o instrumentach dętych drewnianych, dętych blaszanych i smyczkowych

Rodzaje klarnetów

Są cztery głowne rodzaje klarnetów: klarnet Bb (or B-flat), sopranowy, altowy i basowy.Klarnet Bb jest klarnetem najczęsciej stosowanym w muzyce I jest pierszym, który przychoddzi na myśl gdy pada słowo ‘klarnet’. Jest postrzegany za najlepszy dla osób zaczynających uczyć się gry na klarnecie. Uważa się, że jak gra na jednym rodzaju klarnetu zostanie opanowana to nauka gry na pokrewnym instrumencie jest bardzo łatwa.

Rodzaje trąbek

Trąbki różnią się kształtem, długością i rozmiarem otworu. Posiadają również swój własny charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny dźwięk. Na przykład rożki słynną z dużo bardziej bogatszego , głebszego i łagodniejszego dźwięku niż inne rodzaje trąbek, których większość oferuje większą ostrość i doskonałoś.

Innym czynnikiem, który należy brać pod uwagę podczas zakupu jest doświadczenie osoby grającej. Flugelhorn, na przykład, jest bardziej odpowiedni dla graczy zaawansowanych.Biorąc pod uwagę specyfikację różnego rodzaju trąbek, na przykład wielkość otworu, może to pomóc w doborze odpowiedniego instrumentu dla młodszych muzyków.