Pianina i Keyboard-y

Zapoznaj się z szeroką gamą Pianin i Keyboardów od najbardziej rozpoznawalnych marek w branży muzycznej takich jak Yamaha i Casio, a także z wysokiej jakości ofertą keyboardów Gear4music oraz pianin.

Znajdziesz tutaj bogaty wybór najróżniejszych pianin, w tym pianin pionowych oraz pianin akustycznych, pianin scenicznych, pianin cyfrowych, keyboardów oraz fortepianów.

Dzięki ogromnej selekcji akcesorii do pianina oraz sprzętu, w Gear4music znajdziesz wszystko czego potrzebujesz aby skompletować swój własny zestaw.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze cyfrowe pianina i klawiatury

Więcej o pianinach i keyboard-ach

Ponieważ pianina elektryczne i keyboard-y opierają się na samplowaniu są w stanie wytworzyć szeroki zakres dźwięków innych instrumentów. Na przykład, muzycy mogą wybrać z takich instrumentów jak: flety, harfy, instrumenty smyczkowe i perkusyjne. Wybór ten przykłada się do faktu, że pianina elektryczne i i keyboardy dają się łatwo przystosować do danych potrzeb i wymogów.

Pianino elektroniczne oferuje mechanizm ' weighted key ', które imituje instrument akustyczny. Na przykład: w pianinie elktronicznym marki Yamaha YPD140 klawisze z niższymi nutami są cięższe a te z wysokimi nutami są lżejsze.

Zalety pianina elektronicznego

Istnieje szereg zalet gry na pianinie elktronicznym czy keyboardzie w stosunku do akustycznych instrumentów. Na przykład mogą mieć wbudowany system rytmiczny aby akomponiować graczowi. Ponadto,ponieważ pianino elktroniczne nie ma strun nie muszą one być strojone co pozwala właścicielowi zaoszczędzić czas i pieniądze.

Pianino elektroniczne czy keyboard umożliwiają jego użytkownikowi korzystać z Musical Instrument Digital Interfejsu (MIDI), co oznacza, że mogą komunikować się, kontrolować i synchronizować z innymi elektronicznymi instrumentami muzycznymi, komputerami czy innym osprzętem.Przykładem keyboard-u z tą możliwością jest 88-io klawiszowy M-Audio ProKeys Sono.

Pianina elektroniczne są w miarę przenośne, jako że są mniejsze i lżejsze niż tradycyjne pianina i mogą być częściowo zdemontowane w celach transportowych. Użytkownik może również grać sobie w ciszy podłączając słuchaki do instrumentu.