Akcesoria do gitary basowej

Gitara basowa gitara akcesoria są kluczowe dla wszelkich basistów w górę i w Gear4music.com zawsze mamy różnorodne dodatki w magazynie. Jeśli jesteś po prostu starting out, z gitara basowa, mamy kompletne opakowania akcesoriów dla początkujących jak i Tuition DVD.

Wyświetl wszystkie informacje

Większość popularnych akcesoriów basowych

Dźwięk gitary basowej

Jak powstaje dźwięk gitary basowej?

Podobnie jak w przypadku gitary elektrycznej, dwie główne części gitary basowej to struny i przetworniki. Drgania ze strun są odbierane przez przetworniki, które zamieniają je w sygnały elektroniczne. Są one następnie przekazywane do wzmacniacza, który wytwarza dźwięk.

Wszystkie gitary basowe generalnie działają w ten sam sposób, chociaż materiały, z których są wykonane i ich kształt mogą mieć znaczny wpływ na to, jaki rodzaj dźwięku wytwarzają i jaki gatunek muzyki najlepiej nadają się do grania.

Wpływ drewna na brzmienie gitary basowej

Większość basów to korpusy solidbody, co oznacza, że w korpusie gitary nie ma miejsca na naturalny pogłos dźwięków, tak jak w przypadku instrumentów akustycznych. Najtańsze ciała stałe są zazwyczaj wykonane z bardziej miękkich gatunków drewna, takich jak sklejka lub tworzywo sztuczne, z twardymi gatunkami drewna, takimi jak klon, palisander i mahoń, używanymi na droższych modelach. Jeśli chodzi o gitary basowe solidbody, to mahoni wydaje gęste i zdrewniałe brzmienie i dobrze wpisuje się w styl muzyki country i bluesa.

Z drugiej strony, drewno różane jest powszechnie uważane za źródło bardziej metalicznego dźwięku, który jest bogaty i złożony zarówno w rejestrach wysokich, jak i niskich. Tymczasem klon ma bardziej płaski ton, który może działać szczególnie dobrze, gdy gra się na głośno.

Hollowbody Gitary basowe są używane, ale są głównie dla tych, którzy lubią jazz i muzykę ludową, ponieważ tworzą cichszy, bardziej akustyczny dźwięk lepiej nadający się do tego typu gry.