Syntezatory

Syntezatory to skuteczne narzędzia zarówno przy produkcjach na żywo jak i studyjnych. Syntezator to zazwyczaj serce w studio każdego producenta muzycznego. Tworzą one swojego rodzaju kreatywne pole pozwalające na pisanie melodii, akordów bądź dodawanie unikalnych dźwięków do utworów.

Syntezatory analogowe są preferowanym wyborem wielu producentów, ze względu na ich ciepły dźwięk w stylu vintage. Jeśli bardziej niż tradycyjny syntezator analogowy, interesuje cię więcej parametrów kontrolnych, syntezator cyfrowy taki jak Novation Peak oferuje wiele dodatkowych funkcji manipulacyjnych oraz efektów. Jeśli natomiast masz pewne ograniczenia budżetowe oraz przestrzenne, wiele syntezatorów software jest tak samo funkcjonalnych jak syntezatory hardware za ułamek ceny.

Wyświetl wszystkie informacje

Najbardziej popularne syntezatory i moduły

Informacje syntetyczne

Syntezatory można zaliczyć do kilku kategorii. Stacje robocze i aranżery są w stanie umoliwić muzykowi napisanie oryginalnego i skończonego kawałka muzyki. Stacje robocze tworzą ścieżki w sposób liniowy używając sekwensera. Aranżery też potrafią tego dokonać ale dodatkowo używają one intra, fill-ów wariacji i zakończeń aby stworzyć dodatkowe inne partie utworu. Stacje robocze cechują funkcje arpeggios i loop, podczas gdy aranżery posiadają funkcję stylu. Ten ostatni typ pro keyboard-u jest preferowany przez wielu muzyków do grania żywo, ale niekoniecznie oznacza, że jest zawsze najlepszą opcją.

Stacje robocze są często postrzegane jako najlepszy sprzęt na występy ze względu na szeroką paletą tworzenia dźwięków, łatwość w programowaniu i możliwość stosowania MIDI. Przygotowane wcześniej pliki MIDI pozwalają pojedyńczemu muzykowi na tworzenie efektu jakby grał cały zespół.

Natomiast aranżery są postrzegane jako wysoko profesjonalne instrumenty. Niektórzy uważają je za odpowiednik 'zespołu muzycznego w pudełku'. Funkcja stylu pomaga tym co mają problemy z ograniczeniem czasowym w celu uzyskania szybko rezultatów jednocześnie zachowując wrażenie grania na żywo. Aranżery mogą też słyżyć za sprzęt do uczenia, pokazując i udostępniając rózne gatunki muzyczne.