Gitary Elektryczne

Gitary elektryczne i sprzęt gitarowy – szukasz czegoś nowego? Zakup swój nowy zestaw gitarowy już teraz online lub w naszym sklepie. Wybieraj spośród gitar typu solid body, semi acoustic lub hollow body i znajdź swój wymarzony instrument. W naszej ofercie znajdują się gitary od znanych producentów takich jak Fender, Gibson i Ibanez.

Wyświetl wszystkie informacje

Najbardziej popularne zestawy

Gitary elektryczne - Rzeczy do rozważenia

Czym jest gitara elektryczna?

Gitara elektryczna jest instrumentem strunowym, który wykorzystuje magnetyczne przetworniki do uzyskania dźwięku. Przekształcając drgania strun w sygnał, dźwięk instrumentu może zostać wzmocniony i zmieniony. Odbywa się to za pomocą wzmacniacza gitarowego i pedałów gitarowych.

Nie wszystkie gitary brzmią tak samo. Rodzaj przetworników, strun, drewna i stylu korpusu dyktują brzmienie gitary. Jedną z najważniejszych decyzji, jakie może podjąć gitarzysta, jest to, czy uzyskać solidne ciało, półkoliste, czy też hollow body gitarę. Ciało stałe ma dźwięk cięcia z dużą ilością podtrzymania, podczas gdy hollow body ma cieplejszy, bardziej zaokrąglony dźwięk.

Środkowy grunt jest półokrągły, czyli hollow body z dużym blokiem drewna biegnącym przez środek. Oferują one więcej kory ciała stałego, zapewniając jednocześnie część rezonansu występującego w ciałach pustych.

Poznaj naszą ofertę typów gitar elektrycznych.


Jaka jest najlepsza gitara elektryczna na starcie?

Najlepszy starter gitara elektryczna jest jeden ty, lub osoba kupujesz dla, chcesz odebrać i grać codziennie. Zastanów się, jaki rodzaj muzyki lubi i prawdopodobnie będzie odtwarzany przez odtwarzacz. Zrób kilka badań nad tym, jaki rodzaj muzyki potencjalna gitara i wzmacniacz najlepiej nadają się do tego celu.

Praktyczne porady dotyczące wyboru gitary będzie, znaleźć taki, który jest odpowiedni rozmiar dla gracza. Oferujemy gamę różnych rozmiarów dla każdego z nas. Poza tym, to zależy od twojego budżetu i nie zapomnij, że będziesz potrzebował wzmacniacza!

Przeglądaj pakiety startowe gitar z tradycyjnych marek gitarowych lub sprawdź gitary startowe Gear4music 's.


Jaka jest różnica pomiędzy energią elektryczną i akustyczną?

Kluczową różnicą pomiędzy gitarą elektryczną i akustyczną jest to, w jaki sposób tworzą one dźwięk. Elektrycy używają przetworników i akustyki polegają na "soundboardzie", wydrążonym korpusie i otworze dźwiękowym wzmacniającym wibracje strun. Najważniejszą różnicą jest jednak to, jak chcesz brzmieć i co wolisz. Gitara, którą chcesz podnieść i grać będzie zawsze taka, która sprawi, że będziesz ćwiczyć więcej - co jest jedynym sposobem, aby uzyskać lepsze na gitarze!

Dowiedz się więcej o gitarach akustycznych.