Automaty Perkusyjne

Superbooth 2019 jest już tutaj! - złap najświeższe elektroniczne nowości sprzętowe klikając tutaj, w tym najnowszy IK Multimedia UNO Drum. A jeśli zdecydujesz się na zakup, otrzymasz również w standardzie 2-letnią gwarancję oraz 30-dniowe prawo zwrotu pieniędzy.

Automaty perkusyjne są oparte o technologię analogową lub cyfrową i są używane w celu stworzenia fundamentów pod muzykę elektroniczną. Marka Roland jest pionierem w kategorii automatów perkusyjnych i wydała obecnie po raz kolejny swój klasyczny model TR-08.

Analogowe automaty perkusyjne w ostatnich latach powróciły na rynek muzyczny ze względu na ich unikalne brzmienie. Marki takie jak MFB oraz Vermona tworzą nowoczesne analogowe automaty perkusyjne z brzmieniem w stylu vintage i klasycznymi interfejsami. Cyfrowe automaty perkusyjne jak Elektron Digitakt Drum Computer są popularnym wyborem wśród występujacych muzyków ze względu na ich niezawodność i dokładną kontrolę parametrów.

Gear4music oferuje szeroki asortymenyt automatów perkusyjnych, który sprosta wszystkim oczekiwaniom. Zapoznaj się ze wszystkimi oferowanymi przez nas markami automatów perkusyjnych poniżej.

Wyświetl wszystkie informacje

Najbardziej popularne automaty perkusyjne

O automatach perkusyjnych

Automaty perkusyjne wykorzystują sample oraz syntezę w celu sekwencjonowania lub nagrywania elementów perkusyjnych przy użyciu padów bądź przycisków. Wiele z nich wyposażonych jest w sekwencer krokowy, aby pozwolić użytkownikom na sekwencjonowanie beat'u krok po kroku. Takie automaty perkusyjne są bardzo wszechstronne, oferując możliwość tworzenia melodyjnych sekwencji perkusyjnych, oprócz konwecjonalnych brzmień perkusyjnych. Dzięki zastosowaniu sampli oraz rozciągnięciu czasu, możliwości jakie oferuje automat perkusyjny zostały rozszerzone, co pozwala na tworzenie zupełnie nowych dźwięków z pierwotnego sampla.

Zazwyczaj, automat perkusyjny pozwala na spontaniczne samplowanie i nagrywanie w czasie rzeczywistym. Oprócz popularnego zastosowania w muzyce elektronicznej, automaty perkusyjne mogą również zastąpić perkusistę,