Wzmacniacze gitarowe

Wzmacniacze gitarowe odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu dźwięków gitarzysty. Wielu gitarzystów mają kilka określonych marek, o których wiedzą, że dodadzą ten specyficzny, szukany dźwięk do ich muzyki. W Gear4music znajdziesz wzmacniacze czołowych marek takich jak Fender, Orange i Marshall lub odkryć całkiem nowe wzmacniacze od pojawiających się marek takich jak Kemper, SubZero i PRS.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze wzmacniacze gitarowe

Informacje o wzmacniaczach gitarowych

Wzmacniacze gitarowe można z grubsza podzielić na dwie kategorie; wzmacniacze combo, które obejmują wzmacniacz i głośniki w tej samej szafce, takie jak zawór grochu, i oddzielne głowice wzmacniacza z zewnętrznymi kabinami głośnikowymi, takie jak Orange Terror series.

Wzmacniacze Combo oferują fantastyczny dźwięk w wysoce przenośnym pakiecie i często mają wbudowane dodatki, takie jak spring reverb albo efekty.

Wzmacniacze zbudowane z oddzielnych szaf i głowic są często preferowane przez tych, którzy chcą wypróbować różne kombinacje ustawień, aby uzyskać określony dźwięk.

Zawsze mamy najlepiej brzmiące i najbardziej popularne dostępne wzmacniacze, w tym słynne wzmacniacze takie jak Vox Valvetronix, Roland Cube i Laney Nexus.

Zgodnie z ogólną zasadą, Ampery półprzewodnikowe zapewniają ostre, wyraźne, czyste tony, które mają dużo ataków i reagują na grę. Wymagają one mniej konserwacji i mają mniej części, które mogą się z nimi zepsuć.

Wzmacniacze lampowe są uważane za ich wyjątkowe ciepło i gruby, gruby ton. Możesz osiągnąć wspaniałe, naturalne distortion rezultaty dzięki wzmacniaczowi lampowemu. Od wzmacniacza lampowego do wzmacniacza lampowego istnieje również większe zróżnicowanie dźwięku.