Mikrofony do perkusji

Mikrofony perkusyjne dostępne są w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, każdy wyposażony w unikalne funkcje aby uchwycić dźwięk z różnych części perkusji. Mikrofony dynamiczne oraz pojemnościowe są najbardziej popularnymi mikrofonami używanymi przy nagrywaniu dźwięku perkusyjnego.

Mikrofony dynamiczne oferują dobrą odpowiedź częstotliwości środkowej i często są używane aby uchwycić Werble, Tomy oraz Bębny basowe, a ich solidna budowa sprawia, że są wystarczająco wytrzymałe aby poradzić sobie z przypadkowymi uderzeniami. Mikrofony pojemnościowe są często używane jako mikrofony do pokoju lub do instalacji przy suficie, aby uchwycić szeroki zakres częstotliwości talerzy oraz panującą atmosferę. Zazwyczaj są one bardziej wrażliwe oraz delikatne, i często wyposażone są w przełącznik padu, aby złagodzić wysokie tony.

W Gear4music oferujemy szeroki asortyment mikrofonów perkusyjnych, a także atrakcyjny wybór zestawów mikrofonów perkusyjnych, stworzonych aby ułatwić proces nagrywania.

Wyświetl wszystkie informacje

Najpopularniejsze mikrofony bębnowe

Wyświetlono pierwszych 30 produktów

O mikrofonach bębnowych

Mic'ing up a drum kit może być jednym z najtrudniejszych zadań, z którymi inżynier może się zmierzyć - na szczęście, z prawym mikrofonem, praca może stać się znacznie łatwiejsza. Tradycyjnie, zestaw perkusyjny jest mic'd up z mikrofonem na kopa, snarehi-hat i dwa overhead mikrofony dla cymbałów i tomów. Jednakże, jak w przypadku wszystkich aplikacji mikrofonowych, nie ma takiej reguły. W celu uzyskania określonych dźwięków, inżynierowie mogą preferować dodanie określonych mikrofonów tom lub dalszych mikrofonów pokojowych, aby uchwycić atmosferę. Wielu producentów tworzy zestawy mikrofonów bębnowych, które składają się z podstawowych mikrofonów. Zestaw mikrofonu bębnowego Shure PGDMK6 zawiera trzy mikrofony PG56 snare/tom, mikrofon kick PG52 i dwie mikrofony PG81 overhead.

AKG D112 Dynamiczny mikrofon jest ulubionym studiem do obsługi wysokiego ciśnienia w bębnie kick i jest również dostępny na Gear4music.com