Oświadczenie w sprawie ustawy o Współczesnym Niewolnictwie i Handlu Ludźmi

Opublikowano: 31 sierpnia 2017 r.

Niniejsze oświadczenie jest zgodne z brytyjską Ustawą o Współczesnym Niewolnictwie z 2015 roku. Gear4music Limited jest dystrybutorem detalicznym zależnym od Gear4music (Holdings) plc, znajdującym się na rynku AIM Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wyświetl wszystkie informacje


Nasza działalność

Jesteśmy sklepem internetowym z instrumentami i sprzętem muzycznym, obsługującym 19 stron internetowych w 15 językach i 8 walutach. Jesteśmy największym dystrybutorem na naszym, brytyjskim rynku i jednym z największych dystrybutorów w Europie.

Oferujemy sprzedaż instrumentów i sprzętu muzycznego wyprodukowanego przez wiele wiodących marek w branży muzycznej, dysponujemy także wysokiej jakości asortymentem własnej marki.

Ponad 95% naszych dochodów pochodzi bezpośrednio od klientów, ponadto wspieramy również instytucje edukacyjne i rządowe, a także innych sprzedawców. Nasi klienci dokonują zakupu zazwyczaj bezpośrednio na naszych stronach internetowych, ale niektóre z naszych produktów można również nabyć na stronach podmiotów trzecich takich jak eBay lub Amazon.

Więcej informacji o naszej działalności znajduje się na http://www.gear4musicplc.com/.


Nasza polityka

Zobowiązujemy się do przyjęcia i udoskonalania praktyk, które gwarantują, że w żadnym z naszych łańcuchów dostaw i w każdym innym obszarze naszej działalności, nie występują przypadki niewolnictwa i handlu ludźmi. Produkty jakie sprzedajemy, są wytwarzane w różnych krajach i naszym celem jest zapewnienie, że te wartości są podtrzymywane na każdym etapie dostawy.

Aby tego dokonać, zobowiązujemy się do kontrolowania i monitorowania tych obszarów naszej działalności, w których istnieje ryzyko wystąpienia przypadków współczesnego niewolnictwa, niezależnie od tego czy dotyczy to naszego łańcucha dostaw w sposób bezpośredni czy też pośredni. Naszym celem jest rozwinięcie i wdrożenie efektywnych systemów i procesów kontrolnych w celu monitorowania zgodności z naszą polityką.


Marki podmiotów trzecich

Sprzedajemy wiele produktów rozpoznawalnych marek, między innymi Yamaha, Fender, Gibson i Roland.

Produkty te nabywamy od dostawców z Europy, z których wielu jest częścią większej globalnej organizacji. Organizacje te uznają i z reguły publikują oświadczenie, w którym zobowiązują się do przeciwstawiania się przypadkom niewolnictwa. Dokonujemy przeglądów oświadczeń i zgodności polityki naszych dostawców z polityką przeciw niewolnictwu i zobowiązujemy się do kontrolowania wszystkich dostawców marek podmiotów trzecich.

Dostarczymy naszym dostawcom kopię wdrożonej przez nas polityki przeciw niewolnictwu oczekując, że zarówno ich działalność jaki i działalność ich dostawców będzie zgodna z ustalonymi przez nas standardami.

Będziemy dokonywać kontroli w zakresie przestrzegania naszej polityki, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niezgodności zobowiązujemy się do podjęcia odpowiednich działań w celu przeciwdziałania takim przypadkom.


Marka własna

Produkty naszej marki pochodzą od producentów z najróżniejszych krajów i często są produkowane według własnych specyfikacji i projektu. W dniu 31 sierpnia 2017 aktywnie współpracowaliśmy z ponad 40 producentami, głównie zlokalizowanymi na Dalekim Wschodzie.

Aby zagwarantować, że w żaden sposób nie przyczyniamy się do niewolniczych praktyk bądź jakichkolwiek przypadków naruszeń praw człowieka, przeprowadzamy własne niezależne inspekcje miejsc pracy, które należą do podmiotów trzecich biorących udział w wytwarzaniu naszych produktów. Podczas tych inspekcji, przeprowadzamy szczegółowe kontrole i tworzymy pisemne raporty z ‘kontroli fabryki’, które następnie udostępniamy menedżerom i/lub właścicielom obiektów, załączając formalne zalecenia jakie powinny zostać wdrożone.

Zaprzestaniemy korzystać z usług jakiejkolwiek fabryki, która operuje w sposób niezgodny z naszymi standardami.

Podczas 6-miesięcznego okresu do 31 sierpnia 2017 przeprowadziliśmy aż 16 kontroli.

Kontrole obejmują:

  • Środowisko pracy – Wentylacja, oświetlenie, czystość, temperatura
  • Godziny pracy personelu fabryki
  • Standardy i osłony maszyn oraz sprzętu
  • Sprzęt bezpieczeństwa, w tym sprzęt przeciwpożarowy i pierwszej pomocy
  • Odzież ochronna i szkolenia
  • Wyjścia ewakuacyjne i oznakowanie
  • Udogodnienia dla personelu – WC, kuchnia itp.
  • Certyfikacja fabryki - BSCI Certyfikat społecznej odpowiedzialności; OHSAS18001 Bezpieczeństwo i higiena pracy

Jak dotąd przeprowadzone przez nas inspekcje zakończyły się pozytywnie.

Inspekcje są przeprowadzane przez wybranych członków Zespołu ds. Zamówień Naszej Marki.


Dyrektor Generalny Dyrektor Handlowy Dyrektor finansowy
Andrew Wass Gareth Bevan. Chris Scott