PŁYTY na rowerze MAX 74/MSP, wersja 5

  • Film 1
1 937 zł RRP 2 002 zł (razem z podatkiem VAT @ 23%)

Ten produkt jest obecnie niedostępny

  • Budować własne środowiskach użytkowników i wtyczki .
  • Projektować niestandardowe interfejsy i efekty wizualne .
  • Pełne wsparcie DSP midi, OSC i dźwięk

PŁYTY na rowerze MAX 74/MSP, wersja 5

Interaktywne graficznego środowiska programowania dla muzyki, dźwięk i multimedia.

Od ponad dwóch dziesięcioleci do osób mają był używany Max/MSP do ich komputerów robienie rzeczy, które odzwierciedlają ich poszczególnych pomysłów i marzenia. Zgodny z Macintosh i Windows, Max/MSP zapewnia prawdziwy tworzenia różnych platformach i wersja wykonawcza wolna.

Produkt Ref: 12852

Zobacz pełny opis

Pełny opis

Zobacz pełny opis

Kliknij poniższe łącze do oglądania wideo wprowadzenie MAX/MSP w Jamie Lidell

Co to jest nazwą?

Max/MSP/Wahanie się dwie rzeczy:

  • Max, graficzne środowisko programowania udostępnia interfejs użytkownika, termin, komunikacji i obsługę MIDI
  • MSP, w czasie rzeczywistym synteza dźwięku i DSP

Max przegląd

Max użytkowników są osoby, które chcesz wykonać czynności, które wykraczają poza ograniczenia normalnej oprogramowania. Max jest językiem programowania wizualnego - łączenia obiektów wraz z kable poprawki do projektu, co ma. Aby krótkie filmy pokazujące sposób działania tego procesu kliknij tutaj.

Podczas gdy ludzie korzystali Max do tworzenia szerokiej gamie zastosowań, przede wszystkim ma zaprojektowane do obsługi podstawowe elementy nośnika: czas, interaktywność i kontroli.

Czas

Praca z czasem jest łatwiejsze w Max niż tradycyjne programowania, ponieważ obiektów umożliwia tworzenie języka visual "czas maszyny" których zachowanie można zobaczyć, wysłuchać i modyfikować jak działają.

W Max podstawową jednostką czasu jest milisekund, ale umożliwia również metrical czasu (na przykład pręty i uderzeń). W Max wszystkich tworzonych obiektów jest uruchamiana w tym samym czasie, coś, co jest bardzo trudne w języku tradycyjnym. W uzupełnieniu do metra obiektu pokazanym powyżej, Max funkcje czasu obiekty, które opóźnienia, quantize, zmierzyć odstępach czasu i wykonać opartych na czasie filtrowania. Maxa ujednoliconej pojęcie formant w zależności od liczby i zdarzeń pozwala pracować razem w intuicyjny i konsekwentny sposób.

Interaktywność

Praca z interakcji jest łatwiejsze w Max, ponieważ interfejsy można zaprojektować wizualnie i interfejsy są następnie części samego programu. Na przykład kontroluje czas i transportu w powyższym przykładzie chronometraż.

Max zawiera rozbudowany zestaw narzędzi interfejsu użytkownika, łącznie z wybieraniem numeru, przycisków, menu i edytory tekstu. Poziomie głębiej istnieje możliwość kontrolowania całego interfejsu z obsługa wielu platform dla interfejsów pełnego ekranu, urządzeń HI, wideo Quicktime i osadzonej przeglądarki. Można nawet skryptu Max do skonstruowania interfejsów dynamicznie.

Kontrola

W Max wszystko, co można podłączyć do wszystkiego, ponieważ wszystko mówi liczb. Można powiedzieć, że to jest tym modułowości w inny sposób to podstawowe zasady projektowania wszystkiego w oprogramowaniu.

Max można kontrolować urządzenia MIDI, urządzenia szeregowe, przesyłanie danych w sieci i obsługi urządzeń wejściowych użytkownika. Każde Źródło formantu jest łatwe podłączenie na wszystkie czynności, które należy kontrolować. Najbardziej powszechnie jednak Maxa kontroli zaawansowane funkcje są stosowane do dźwięku przez MSP i mediów wizualnych z Wahanie. I MSP i Wahanie oferują własne możliwości sterowania z sygnału dźwiękowego analizatory oznaczania wideo i obsługa urządzeń.

Omówienie MSP

MSP daje fundamentach syntezy i język DSP w formie graficznej. Ale co ważniejsze, MSP umożliwia podsumowujące i DSP będą kontrolowane w expressive i wydajny sposób. Faktem jest, tylko tak wiele sposobów aby dźwięk, ale nie ma nieograniczoną różne sposoby kontroli dźwięku z powodu MSP sposób obiektów dźwiękowych pracy wraz z terminu Maxa, kontroli i użytkownika interfejs narzędzia.

Bloki konstrukcyjne

Na najbardziej podstawowym poziomie, MSP oferuje podstawowymi elementami konstrukcyjnymi podsumowujące i przetwarzaniem danych dźwiękowych: oscylatory, filtry, opóźnienia i koperty. Max 5 Dodaliśmy możliwość określania wartości czasu kopert i phasors w jednostkach tempo względne. Możliwość łączą niski i najwyższej poziomu składników jest unikatowy aspektów pracy z MSP.

Pobieranie próbek, zapisywania i odtwarzania

MSP zawiera grupę obiektów, które współpracują ze sobą dla pobierania i próby odtwarzania. Wszystkie za pomocą obiektu buforu, który zarządza buforów próbki do czterech kanałów. Można odtwarzać próbki z bufora na wiele sposobów, rekord do buforu, lub użyć buforu próbki w odpowiedzi impulsowej dla filtru. Standardowy plik audio formaty są obsługiwane zarówno czytania i pisania próbki buforów. MSP stanowi, że dysk twardy systemem rejestrowania i odtwarzania, obsługujące pliki do ośmiu kanałów. Wydajność komputera jest ograniczenie liczby magnetofony, których można używać jednocześnie. Dodatkowo można łatwo przechwycić dźwięk, który jest produkujących wielokanałowe pliku.

Zgodność

MSP obsługuje maksymalnie 512 kanałach wejściowych i wyjściowych. Na komputerach Mac MSP zapewnia obsługę podstawowych Audio i w systemie Windows, istnieje ASIO, DirectSound, i obsługują MME. MSP mogą być zarówno ReWire hosta i klienta i jest bardzo elastyczne hosta VST zasiłków wypadkowych wtyczki Max 5 dodaje hosta synchronizacji dla wtyczki VST przywiązane do swojego nowego systemu opartego na tempo chronometraż.

Interfejs użytkownika

MSP obiekty wyświetlane sygnału dźwiękowego obejmują Oscyloskop, widma wyświetlania, mierniki poziomu, przebiegu wyświetlania i sonogram. Można suwakowy za pomocą wewnętrznych wygładzanie, graficznie projektować filtry wielozakresowego i edytowanie funkcji z dowolnej liczby punktów przerwania. Ponadto jest on łatwy do konwersji sygnałów audio i wartości skalarnej, nic w bogaty zestaw interfejsu użytkownika Max mogą być stosowane do regulacja dźwięku i wyświetlania. Max 5 to można łatwo sprawdzić poziom sygnału dźwiękowego z nową sondę sygnału.

Polyphony

Obiekt poli pozwala na używanie wielu kopii wszelkich Instalator poprawek, które należy wykonać. Obsługuje on dane wyjściowe mieszanie, Uwaga alokacji i kradzież głos. I Max 5, obiekt poli MSP obsługuje ładowanie dynamiczne poprawki i głos alokacji i uruchamiać patchers w różnych wątków do obsługi wielu procesorów.

Funkcje zaawansowane

MSP obejmuje wsparcie dla domeny widma przetwarzania z FFTs, a także umożliwia uruchamianie patchers zsynchronizowane z widma przetwarzania. Liczne przykłady łącznie z próbnika vocoder fazy pokazują, jak wykorzystać ten zaawansowaną technologię. MSP również wyposażony w wysokim stopniu konfigurowalnym wersje specjalne przetwarzanie elementów w tym wielozakresowego sprężarki, przesuwanie skoku i syntezator banku oscylator. MSP również łączy estetycznie wahanie w matrycy przy przetwarzaniu danych, co umożliwia zastosowanie technik przetwarzania sygnałów "wizualny" audio.